Projekty UE w Szczecinku / rozwoj.szczecinek.pl

Otwarcie pomostu przy Zamku Książąt Pomorskich

Wartość projektu: 2 101 714,37 zł Wysokość dofinansowania: 598 048,78 zł

W sobotę 5 maja odbyło się uroczyste otwarcie pomostu przy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinku realizowanego jako projekt  RPZP.04.09.00-32-4009/17 „Rozwój szczecineckiego produktu turystycznego poprzez budowę wielofunkcyjnego pomostu stałego na jeziorze Trzesiecko” w ramach RPO Województwa Zachodniopomorskiego. 

Pomost ma konstrukcję dwupoziomową i taras widokowy o długości prawie 31 m, szerokości 5,20 m i pow. ponad 141 m2 gdzie można dostać się poprzez schody ażurowe oraz rampę. Całkowita długość pomostu to blisko 100 metrów (dokładnie: 99,47 m). Z kolei szerokość - 3,2 m i 5,2 m. Cała konstrukcja posiada oświetlenie.

Wykonawcą prac budowlanych była firma Adam Dzik - Przedsiębiorstwo Usługowe "HYDROBUD" z siedzibą w Ustroniu Morskim.

Uroczystość połączona była z rozpoczęciem sezonu wodniackiego 2018 oraz kursowaniem tramwaju wodnego. Działalność rozpoczął też wyciąg do nart i wypożyczalnia sprzętu wodnego przy plaży miejskiej.

 

 

 

Projekty / Aktualności

Uroczyste otwarcie pomostu

W sobotę 5 maja odbyło się uroczyste otwarcie pomostu przy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinku.

Czytaj dalej Czytaj dalej

Zakończenie inwestycji

Dnia 30 marca podpisano odbiór końcowy inwestycji w ramach projektu „Modernizacja oświetlenia miejskiego w Szczecinku w kierunku jego energooszczędności”. Przedmiotem inwestycji była modernizacja 734 punktów oświetlenie miejskiego na 68 ulicach Szczecinka.

Czytaj dalej Czytaj dalej