Projekty UE w Szczecinku / rozwoj.szczecinek.pl

„Modernizacja oświetlenia miejskiego w Szczecinku w kierunku jego energooszczędności”

Wartość projektu: 1 441 964,25 zł Wysokość dofinansowania: 1 224 166,24 zł

Dnia 30 marca podpisano odbiór końcowy inwestycji w ramach projektu „Modernizacja oświetlenia miejskiego w Szczecinku w kierunku jego energooszczędności”. Przedmiotem inwestycji była modernizacja 734 punktów oświetlenie miejskiego na 68 ulicach Szczecinka.  Na wykonie robót zamówienie otrzymały dwie firmy: PUF "EL Professional" z Gdyni i SAG Elbud z Gdańska.

Mieszkańcy już mogą podziwiać zmianę jakości oświetlenia ulic. Są to lampy ledowe emitujące bardzo jasne i naturalne światło. Do tej pory w mieście dominowały stare oprawy rzucające światło żółte. Realizacja całego projektu zamkneła się w kwocie 1 428 000 zł,  Warto podkreślić, że 85 proc. kwoty, którą spożytkowaliśmy na realizacje tej inwestycji pochodziło z Kontraktu Samorządowego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 - 2020.

 

 

Projekty / Aktualności

Uroczyste otwarcie pomostu

W sobotę 5 maja odbyło się uroczyste otwarcie pomostu przy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinku.

Czytaj dalej Czytaj dalej

Zakończenie inwestycji

Dnia 30 marca podpisano odbiór końcowy inwestycji w ramach projektu „Modernizacja oświetlenia miejskiego w Szczecinku w kierunku jego energooszczędności”. Przedmiotem inwestycji była modernizacja 734 punktów oświetlenie miejskiego na 68 ulicach Szczecinka.

Czytaj dalej Czytaj dalej